Rozliczenie PIT 2018/2019 jest prostsze przez internet. Przekonaj się!

 Bezpieczne, łatwe i superszybkie. Takie jest właśnie rozliczanie PIT przez internet. Wystarczy tylko kilka minut przy komputerze, by przekonać się jakie to proste.

Osoby przyzwyczajone do ręcznego wypełniania deklaracji podatkowej PIT-37 mogą mieć pewne obawy przed skorzystaniem z programów PIT, to zrozumiałe. Warto jednak wiedzieć, że programy do rozliczenia PIT są dziś tak dobre, że grzechem jest nie skorzystać z ich pomocy.

 

Jak wypełnić PIT online

Najważniejszą rzeczą przy wypełnianiu PIT przez internet jest… podjęcie decyzji. Później wystarczy dosłownie kilka minut i rozliczenie z fiskusem gotowe. Jak się za to zabrać. Oto instrukcja postępowania:

  • Przygotuj dokumenty. Po pierwsze PIT -11 czyli dokument wystawiany przez zakład pracy, zleceniodawcę lub ZUS. To podstawa rozliczenia PIT-37. Poza tym, jeśli po raz pierwszy rozliczasz PIT online, potrzebny będzie dowód osobisty by spisać kilka danych. Za to, za rok, przy kolejnym rozliczaniu PIT online program PIT będzie pamiętał nasze dane i wgra je do nowego formularza. Będzie więc jeszcze szybciej. Pamiętaj również, że przy rozliczaniu PIT przez internet nie ma potrzeby posiadania podpisu elektronicznego. Wystarczy znać kwotę przychodu za ubiegły rok. Ta informacja wystarczy do autoryzowania danych.
  • Program PIT jest darmowy. Można pograć go na komputer lub zalogować się w systemie. Obie formy są równie bezpieczne. Po zalogowaniu wystarczy wypełniać odpowiednie pola. Najlepsze jest to, że część zadań program wykona za ciebie: policzy odpowiednie kwoty, da znać jeśli pominiesz wymagane pole lub popełnisz błąd.
  • Po wszystkim formularz wysłany zostanie do urzędu skarbowego. Poczekaj na UPO czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. To dokument z urzędu skarbowego, pierwsza formalna weryfikacja naszego PIT 37. UPO należy zachować na wypadek kontroli.

 

Program PIT i pięć jego zalet

Jeśli wciąż nie czujesz się przekonany do rozliczenia PIT przez internet przeczytaj listę pięciu najważniejszych zalet programów do rozliczenia PIT.

  • Skorzystanie z program PIT to najszybsza i najłatwiejsza opcja rozliczenia się z fiskusem.
  • Programy do rozliczenia PIT są bardzo bezpieczne. Nie trzeba martwić się o wyciek danych, bowiem wszystko jest szyfrowane i trafia jedynie do urzędu skarbowego.
  • Program PIT jest bardzo intuicyjny, do tego sam zlicza kwoty i sygnalizuje błędy jeśli takie się pojawią przy wypełnianiu danych.
  • Programy do rozliczenia PIT są za darmo.
  • Wypełniając PIT online nie musisz wychodzić z domu by spełnić swój obowiązek rozliczenia się z fiskusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie