Rozlicz PIT-37 online

Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit. Donec rutrum congue leo eget malesuada. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Sed porttitor lectus nibh.

Choć na rozliczenie podatków mamy dużo czasu, zwykle wszyscy budzą się w okolicach ostatnich dni kwietnia i w popłochu szukają księgowego, który pomoże rozliczyć PIT-37. Spokojnie, wystarczy rozliczyć PIT przez internet. Zobacz jakie to proste.

Do wypełniania PIT online skłania się coraz więcej podatników. Nie powinno to budzić zdziwienia, bowiem PIT przez internet to obecnie najszybsza a może również i najtańsza opcja na rozliczenie się z fiskusem.

 

PIT-37 online- zanim wypełnisz

Procedury są bajecznie proste, ale zanim usiądziesz do wypełniania deklaracji podatkowej przez internet zapoznaj się z możliwościami dotyczącymi możliwych ulg podatkowych. Warto wiedzieć, że od podatku można odpisać koszty internetu czy wydatków związanych z rehabilitacją. Małżonkowie mogą rozliczać się wspólnie a rodzicom samotnie wychowującym dzieci przysługują kolejne ulgi. Punktem wyjścia jest też oczywiście kwota wolna od podatku. W tym roku podatkowym wynosi ona 8001 złotych (wcześniej było to 6001 zł). Wszystkie te opcje pomogą zaoszczędzić pieniądze w rozliczeniu z fiskusem, i wszystkie można uwzględnić wypełniając PIT online.

 

Pity przez internet: instrukcja

Pierwszym krokiem do rozliczenia się z deklaracji PIT-37 online jest zalogowanie się w serwisie lub pobranie programu do rozliczenia PIT. Program jest całkowicie darmowy i, co nie mniej ważne, całkowicie bezpieczny.

Jeśli rozliczamy PIT przez internet po raz pierwszy konieczne będzie podanie danych z dowodu osobistego. Należy również przygotować PIT-11, czyli podstawę naszego rozliczenia. PIT ten wystawiany jest przez płatnika, czyli instytucje, które za nas pobierały i płaciły zaliczki na podatek. W praktyce chodzi o nasz zakład pracy, zleceniobiorcę czy ZUS.

Później wystarczy już podążać za wskazaniami w instrukcji. Program jest bardzo przyjazny użytkownikom, każdy podatnik bez problemu powinien sobie z nim poradzić. Co więcej wystarczy, że uzupełnimy odpowiednie pola a program sam wyliczy kwoty. Zaś jeśli się pomylimy lub pominiemy obowiązkowe pola program nam to zasygnalizuje. Jest to więc kolejny argument przemawiający za wypełnianiem PIT przez internet.

 

Nim wyślesz PIT-37

Wypełnienie formularza nie oznacza jednak końca formalności. Konieczne jest bowiem autoryzowanie wypełnionej deklaracji. W tym celu należy podać kwotę przychodu z poprzedniego roku podatkowego. Za to podpis elektroniczny nie jest nam potrzebny.

Po wypełnieniu i odesłaniu formularza PIT-37 online należy jeszcze zaczekać na Urzędowe Poświadczenie Odbioru, tzw. UPO. Dokument ten przesyła nam urząd skarbowy po wstępnej formalnej weryfikacji naszego zeznania podatkowego. UPO należy zachować: najlepiej na dysku komputera lub wydrukować i dołączyć do dokumentów na wypadek kontroli fiskusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie